Wyniki poniżej, fotorelacja w przygotowaniu 🙂
Dziękuję, że w ostatni weekend maja byliście z nami! A-hoj!
ZAWIADOMIENIE O REGATACH 27.05.2023:
- PDF do pobrania: zawiadomienie o regatach 27042023 sroda wielkopolska akademia zeglarstwa Średzkie Sejmiki Kultury
- Oficjalny plakat regat w Środzie Wielkopolskiej 2023: TUTAJ
- Regaty z Licencją PZŻ i OC
4. Wyniki regat: WYNIKI REGAT 27052023 AKADEMIA sejmiki
Zwycięzcy WYŚCIGU Ekożaglówek 28.05.2023:
- Puchar Trenera Akademii Żeglarstwa dla sternika najszybszej ekożaglówki trafił do Szymona Dominiaka z Szkoły Podstawowej nr. 2 w Środzie Wlkp. Jego Ekożaglówka była zdecydowanie najszybsza i pokonała trasę w przeciągu kilku minut.
- Puchar Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska zdobyła najliczniejsza załoga biorąca udział w Wyścigu Ekożaglówek. Nagroda trafiła do Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wielkopolskiej.
Regulamin Wyścigu Ekożaglówek 28.05.2023r.:
- Konkurs zostanie przeprowadzony nad jeziorem Średzkim w niedzielę w dniu 28.05.2023r.
- Biuro zawodów znajdować się będzie w niebieskim namiocie przy wejściu na duży pomost miejskiego kąpieliska.
- Organizatorem jest Akademia Żeglarstwa w Śodzie Wlkp., a współorganizatorami Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska oraz Starosta Powiatu Średzkiego.
- Konkurs ma na celu dobrą zabawę poprzez kreatywne podejście do tematyki żeglarstwa, ekologii i przyrody.
- Zgłoszenia ekożaglówek odbywać się będą od godziny 12:00. Osoby poniżej 16 roku życia mogą zarejestrować się w konkursie wyłącznie w obecności rodzica, opiekuna prawnego lub nauczyciela. Uczestnictwo jest bezpłatne.
- Każdy uczestnik musi przejść rejestrację w JURY konkursu zanim weźmie udział w wyścigu. Niezarejestrowana Ekożaglówka nie będzie klasyfikowana w zawodach.
- JURY konkursu będzie weryfikować przy zgłoszeniach prawidłowość zastosowanych materiałów do budowy Ekożaglówek, a dopuszczone do konkursu Ekożaglówki zostaną przez organizatora odpowiednio oznakowane.
- Wyścig rozpocznie się po zakończeniu etapu rejestracji Ekożaglówek przez JURY.
- Ekożaglówka może być zbudowana wyłącznie z MATERIAŁU PRZYRODNICZEGO, a jej wielkość nie może przekraczać 50cm długości/szerokości/wysokości (może być mniejsza i nie musi być foremna). Ekożaglówka powinna pływać na wodzie tak, aby unosić się jakkolwiek na powierzchni wody – musi być widoczna. Żeby Ekożaglówka mogła być żaglówką musi posiadać żagiel i jest to element obowiązkowy. Poniżej podajemy listę materiałów dozwolonych:
- liście
- kora
- łodygi
- gałązki
- inne elementy roślin
- materiał przyrodniczy nieożywiony jeśli jest konieczny do prawidłowej żeglugi Ekożaglówki
10. Nie dozwolone jest: stosowanie współczesnych materiałów, materiałów z recyklingu, papieru, tektury, tworzyw sztucznych, nowoczesnych lin z włókien naturalnych typu juta, śrub, drutów, żyłek, nici, taśmy klejącej, klejów wszelkiego rodzaju w tym kleju termicznego, farb, lakierów, akryli, silikonów i innej chemii, wykorzystywanie do budowy zwierząt w jakiejkolwiek formie (pióra, puch, itp.). Czym więc wiązać i scalać poszczególne elementy? Podpowiadamy, że łodygi kwiatów babek nadają się do tego doskonale. Można jednak w przyrodzie znaleźć inne równie skuteczne metody łączenia.
11. Po wyścigu organizator dopełni wszelkich starań aby wyłowić i zutylizować wszystkie prace konkursowe.
12. Wyścig Ekożaglówek wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: 1. Puchar Trenera Akademii Żeglarstwa dla NAJSZYBSZEJ Ekożaglówki wyścigu oraz Puchar Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska dla NAJLICZNIEJSZEJ reprezentacji szkolnej. W przypadku remisu w kategorii szkolnej o zwycięstwie zadecyduje pytanie od JURY do reprezentantów szkół w remisie. Szkoła reprezentanta, który odpowie prawidłowo na pytanie zwycięży.
13. Decyzja JURY konkursu na etapie rejestracji Ekożaglówki jak i podczas wyścigu i mety wyścigu jest ostateczna i nie podlega dyskusji. Zakończenie konkursu nastąpi niezwłocznie po wyłonieniu zwycięzców i zostanie zapowiedziane przez JURY.
14. Wszyscy uczestnicy zgłaszają się do konkursu na własną odpowiedzialność, a organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek zdarzenia na osobie czy mieniu podczas konkursu. Podczas wodowania należy zachować szczególną ostrożność, aby nie wpaść do wody itp. Dzieci powinny uczestniczyć w asyście rodzica, opiekuna prawnego lub nauczyciela.
15. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu jak i harmonogramu konkursu w każdym momencie.
16. Organizator w dniu konkursu poinformuje uczestników o metodzie wodowania Ekożaglówek do wyścigu. Zostanie także przedstawiona trasa wyścigu (zależna od warunków pogodowych, kierunku wiejącego wiatru i ilości zgłoszonych uczestników).
17. Zgłaszając się do Wyścigu uczestnicy wyrażają zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku oraz danych podanych przy zgłoszeniu przez organizatora, współorganizatorów i media w celach stworzenia relacji audio wizualnej z wydarzenia oraz materiałów prasowych, które będą ogólnodostępne w celach promocyjnych i reklamowych.